ترک دیوار ها

ترکهای موجود در دیوارها ناشی از اسکلت ساختمان بخصوص در ساختمانهای قدیمی هیچ وقت ترمیمنمیشوند مگر به ندرت و ترکهای سطحی دیوار .

به هرحال با شروع به کار کلیه ترکهای موجود باز شده و ترکهای عمیق را باگچ و سطحی را با کناف پر میشوند. سپس با بتونه روغنی کلیه لکه ها بتونه میشوند.

برای استحکام بیشتر و اساسی بودن کار ترکها را تا حدالامکان باید باز شوند . جاهایی را که نیاز به ریختن و تخریب دارند باید تخریب شوند. سپس گچ شده و بعد از خشک شدن بتونه شده و مراحل بعد..

کار اساسی کاری است که زیرکار آن اساسی بوده و با گچ و کناف و بتونه روغنی همراه بوده . در نقاشی ساختمان شرط اساسی زیرکار ، کار میباشد و رنگ در صورتی با کیفیت و مستحکم و دل پسند میباشد که زیرکار اساسی داشته باشد.

امروزه به دلایل متفاوتی وجود کارهای با کیفیت کم رنگ شده و کارهای پرت پر رنگتر شدند و جای کیفیت کارهای اساسی را گرفته و یکی از دلایل بارز این رویداد “قیمت ها” می باشد. کاری که با قیمت پایین انجام میشود مسلما کار پرت بوده و به هیچ عنوان نمیتواند یک کار اساسی باشد. چون کار اساسی با مواد و دستمزد اساسی همراه است و هیچ قیمت پایینی (نرخ کمتر) نمیتواند جبران هزینه مواد و دستمزد چنین کاری باشد. با توجه گرانی رنگهای باکیفیت و دستمزد بالا مبلغ دریافتی نمیتواند هزینه های ایجاد شده را پوشش دهد .بنابراین کار درجه یک و با کیفیت مسلما از نرخ بالاتری برخوردار بوده و از مصالح درجه یک استفاده میگردد.

برای سریع تر خشک شدن گچ سطحی و ترمیم شده دیوار باید از پنکه(باد گرم) ، بخاری برقی یا گازی استفاده نمود.

برای مقاوم بودن و جلوگیری از اتلاف وقت و صرفه جویی در هزینه ها باید کلیه تَرکها را تا حدالامکان باز نمود.

نقاشی ساختمان علیپور ۰۹۱۲۶۸۴۸۵۴۹

Home

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *