ترک دیوار ها

  • alipour 

ترکهای موجود در دیوارها ناشی از اسکلت ساختمان بخصوص در ساختمانهای قدیمی هیچ وقت ترمیمنمیشوند مگر به ندرت و ترکهای سطحی دیوار .

به هرحال با شروع به کار کلیه ترکهای موجود باز شده و ترکهای عمیق را باگچ و سطحی را با کناف پر میشوند. سپس با بتونه روغنی کلیه لکه ها بتونه میشوند.

برای استحکام بیشتر و اساسی بودن کار ترکها را تا حدالامکان باید باز شوند . جاهایی را که نیاز به ریختن و تخریب دارند باید تخریب شوند. سپس گچ شده و بعد از خشک شدن بتونه شده و مراحل بعد..

کار اساسی کاری است که زیرکار آن اساسی بوده و با گچ و کناف و بتونه روغنی همراه بوده . در نقاشی ساختمان شرط اساسی زیرکار ، کار میباشد و رنگ در صورتی با کیفیت و مستحکم و دل پسند میباشد که زیرکار اساسی داشته باشد.

امروزه به دلایل متفاوتی وجود کارهای با کیفیت کم رنگ شده و کارهای پرت پر رنگتر شدند و جای کیفیت کارهای اساسی را گرفته و یکی از دلایل بارز این رویداد “قیمت ها” می باشد. کاری که با قیمت پایین انجام میشود مسلما کار پرت بوده و به هیچ عنوان نمیتواند یک کار اساسی باشد. چون کار اساسی با مواد و دستمزد اساسی همراه است و هیچ قیمت پایینی (نرخ کمتر) نمیتواند جبران هزینه مواد و دستمزد چنین کاری باشد. با توجه گرانی رنگهای باکیفیت و دستمزد بالا مبلغ دریافتی نمیتواند هزینه های ایجاد شده را پوشش دهد .بنابراین کار درجه یک و با کیفیت مسلما از نرخ بالاتری برخوردار بوده و از مصالح درجه یک استفاده میگردد.

برای سریع تر خشک شدن گچ سطحی و ترمیم شده دیوار باید از پنکه(باد گرم) ، بخاری برقی یا گازی استفاده نمود.

برای مقاوم بودن و جلوگیری از اتلاف وقت و صرفه جویی در هزینه ها باید کلیه تَرکها را تا حدالامکان باز نمود.

نقاشی ساختمان علیپور ۰۹۱۲۶۸۴۸۵۴۹

Home

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *