با ماتماس بگیرید 09126848549 | 09120722491 | 77791751

خانه » آموزش » چگونه یک نقاش ساختمان شویم

چگونه یک نقاش ساختمان شویم

 • چگونه یک نقاش ساختمان شویم

 • آموزش نقاشی ساختمان

 • آشنایی با شغل نقاشی ساختمان

 • انتخاب شغل نقاشی ساختمان

 • آموزش رنگ آمیزی ساختمان

آموزش شغل نقاشی ساختمان را از مقدماتی تا پیشترفته فقط در نقاشی ساختمان ایران دنبال کنید

با نقاشی ساختمان ایران همراه باشید

چگونه یک نقاش ساختمان شویم

ابتدا با مراحل نقاشی ساختمان اشنا شوید

 1. تمیز كردن سطوح
 2. اجرای روغن الیف ‌
 3. اجرای بتونه
 4. پوست زنی (سمباده زنی)
 5. آستر اوليه
 6. لکه گیری
 7. سمباده كاری مجدد
 8. آستر دوم
 9. آستر سوم
 10. رنگ رويه

چطور کار را شروع کنیم؟

قلم مو را بردارید؟

اگر می خواهید نقاش ساختمان شوید، بیشتر از هر چیزی به شاگردی و کسب تجربه نیاز دارید؛

شغل نقاشی ساختمان کتاب یا رشته خاضی ندارد که افراد جامعه در آنها این شغل را یاد بگیرند پس انجام عملی این شغل نیز در اولویت ها قرار دارد

چه چیزهایی لازم داریم؟

کمی پول، کلی تلاش

نقاشی ساختمان کاملا یک شغل مهارت محور است. از آن شغل هایی که احتیاج به سرمایه خاصی ندارد; شما فقط با چند صد هزار تومان ناقابل می توانید کارتان را شروع کنید؛

«حتی می توانید با پول اولیه ای که از مشتری می گیرید، وسایل کارتان را تهیه کنید.»

کاردک، لیسه، نردبان، قلم مو، غلتک، تخته بتونه، سمباده و متر، مهم ترین ابزارهای مورد نیاز یک نقاش است; از همه این ها مهم تر اما رنگ است.

«رنگ های روغنی، پلاستیک، اکریلیک و پایه آب رنگ های مورد استفاده در نقاشی ساختمان هستند.

کار هم طوری است که هم تنهایی و یک نفره می شود آن را انجام داد (برای واحدهای کوچک) و هم گروهی و چند نفره (برای ساختمان های بزرگ و برج ها).»

شرایط کار شغل نقاشی ساختمان چگونه است؟

«سفارش کار معمولا دو شکل دارد. روزمزد و کنتراتی. در مدل روزمزد شما هر تعداد روزی که کار کنید پول می گیرید و در شکل کنتراتی برای یک پروژه مشخص قرارداد می بندید.

قیمت ها را هم که عرف بازار، انصاف شما و چانه زدن مشتری تعیین می کند.

از ساعت هفت صبح تا پنج بعد از ظهر ساعت کاری ماست. کارکردن پنجشنبه و جمعه هم که بستگی به سفارش و عجله مشتری دارد. اگر لازم باشد، اضافه کاری هم می کنیم; درآمد روزمزدها در یک ماه بالای دو میلیون تومان است.

چگونه یک نقاش ساختمان شویم؟

چطور در شغل نقاشی ساختمان موفق شویم؟

تعریفی باشید

مردم اگر نقاش خوبی را پیدا کنند; محل است دیگر خانه شان را دست کس دیگری بسپارند ولی نقاش خوب چه کسی است؟

«به نظر من نقاش خوب کسی است که جنس و رنگ باکیفیت استفاده کند و به قول معروف از جنس نزند; وقتی از جنس باکیفیت استفاده کنی و کار را هم خوب بلد باشی، مشتری هم از نتیجه کار راضی می شود.

این طوری هم خودش دفعه بعد که خواست خانه اش را رنگ کند با آدم تماس می گیرد و هم شما را به دوست و آشنا معرفی می کند.»

به جز کیفیت بالای کار که شامل باسلیقه بودن، تمیزکار بودن و سرعت بالا هم می شود; نقاش ساختمان باید خصوصیات خوب اخلاقی هم داشته باشد؛ «وجدان کاری خیلی مهم است

نباید کار را سمبل کرد، این طوری درست است که در ظاهر از سود کار کم می شود ولی در درازمدت همیشه مشتری و سفارش خواهی داشت.

خوش قول بودن هم خیلی مهم است; باید کار را سر زمانی که قول داده ای، تحویل مشتری بدهی. یک رکن خیلی مهم دیگر چشم پاک بودن و دست پاک بودن است.

نقاش ساختمان به خاطر کارش داخل خانه مردم می رود و باید هم زن و بچه مردم را به چشم ناموس خودش نگاه کند و وسایل مردم را هم به چشم امانت.»

به این خصوصیات پشتکار و علاقه و استعداد را هم که اضافه کنید، دیگر کار تمام است می توانید در کمتر از یک سال یک نقاش حرفه ای ساختمان باشید.

سختی های کار نقاشی ساختمان چیست؟

زمستان ساخت و ساز

نقاشی ساختمان یک کار کاملا فیزیکی است; کاری که در آن در تمام مدت سرپا هستید و تمام بدنتان درگیر کار است; باید مراقب باشید دچار کمردرد و گردن درد نشوید; «بزرگ ترین مشکل کار الان رکود بازار مسکن و کم شدن ساخت و ساز است.

وضعیت بازار گاهی آن قدر خراب می شود که بعضی از نقاش ها فقط برای این که بیکار نباشند، حاضرند با کمترین مزد کار کنند; بعد هم این روزها کاغذ دیواری، دیوارپوش، سنگ آنتیک و مولتی کالر جایگزین رنگ شده اند و بعضی ها ترجیح می دهند برای خانه شان سراغ آن ها بروند.

این مسئله هم تعداد سفارش ها را کم می کند.» کار در زمستان هم برای نقاش ها سختی های خودش را دارد ; فصلی که در آن بتونه یخ می زند، گاهی رنگ می ترکد و رنگی که در تابستان یک روزه خشک می شد، حالا سه روز طول می کشد تا خشک شود.

 

نتیجه به نقل از ضرب المثل معروف ; گنج بدون رنج به دست نمی آید; پس اگر تلاش و کوشش داشته باشید میتوانید یک نقاش ساختمان حرفه ای با مشتریان درجه داشته باشید ; این شغل را نیز حتی بدون سرمایه اولیه میتوانید شروع کنید.

برای آموزش های بیشتر در نقاشی ساختمان ایران حساب کاربری ایجاد کنید و از مطالب و امکانات فوق العاده (ارسال تیکت ، محاسبه آنلاین هزینه ، ثبت سفارش ، سوالات متداول و …) سایت نقاشی ساختمان ایران استفاده کنید ، ما شما را در این راه یاری خواهیم کرد

مطالب دیگر سایت ما را نیز دنبال کنید.

ما را در اینستگرام دنبال کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =