با ماتماس بگیرید 09126848549 | 09120722491 | 77791751

خانه » آموزش » کیفیت چیست؟

کیفیت چیست؟

كیفیت چیست؟

كیفیت باید از دیدگاه مصرف كننده بررسی شود. بنا به یك تعریف، كیفیت یعنی آن چیزی كه ارزش محصول را در نزد مشتری بالا ببرد. بعضی از جنبه های كیفیت از قبیل كارآیی محصول، قابل اعتماد بودن یا طول عمر مفید آن به آسانی قابل شناسایی است، ولی بعضی از جنبه های دیگر كیفیت به آسانی قابل شناسایی و اندازه گیری نیست. به طور مثال غذا و سرویس دهی در یك مغازه ساندویچ فروشی با یك رستوران پنج ستاره تفاوت دارد، ولی كیفیت در هر دو مكان می تواند وجود داشته یا نداشته باشد. سرویس دهی خیلی كند، یا خیلی با عجله در هر دو مكان هرگز مورد تایید نیست.

كیفیت از دیدگاه فلسفی : از دیـدگاه فلـــسفی كیفیت نه ذهن است و نــه ذات، بلكه یك هویت ســومی اســت مستقل از این دو؛ كیــفیت چیزی است كه نمی تواند به سادگی تعریف شود ولی چیزی است كـــه همــگان آنرا مـــی فهمند. تعریف دیگری از منظر فلسفی ارائه شده است به این مضمون كه كیفیت حالتی از تعالی است كه بر خوب بودن مرغوبیت دلالت دارد و قابل تفكیك از مرغوبیت ضعیف است؛ كیفیت دستیابی یا رسیدن به بالاترین حد استاندارد در مقابل ناجوری و تقلبی بودن است

كیفیت در نقاشی ساختمان نیز به گونه ای است ارزش كار را در نزد مشتری بالا می برد . و شروعی برای دائمی بودن مشتری بنا به حصول اطمینان از قابل اعتماد بودن ما می باشد . كار ما بصورت اساسی بوده و از كیفت بالایی بر خوردار است و همین طور كار توسط كادر مجرب انجام می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امارگیر سایت